Jan Annerstedt

Jan Annerstedt
Nowoczesna gastronomia jest postrzegana jako połączenie zaawansowanej wiedzy, doświadczenia zawodowego, sztuki, historii, designu i kulinarnego rzemiosła, które zapewniają zdrowe i przyjemne doznania kulinarne. 
Europejska gastronomia to nie tylko "haute cuisine", ale obejmuje wszystkie kulinarne formy z europejskich regionów i różnych warstw społecznych, w tym twórców tradycyjnej lokalnej kuchni. W tak szerokim sensie europejska gastronomia jest ważnym elementem naszej tożsamości kulturowej i bogatej różnorodności. Uważa się, że ważne jest, aby przekazywać przyszłym pokoleniom w Europie większą świadomość oraz aktualny wgląd w bogactwa gastronomiczne w ich regionach i ogólnie w europejską gastronomię. 

Komisja Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego podkreśliła, że ​​dieta, w ich najszerszym znaczeniu, stała się niezwykle ważna we współczesnym społeczeństwie. Brak odpowiedniej ochrony kultury kulinarnej i edukacji spowodował, że żywność stała się przyczyną otyłości, anoreksji, chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych chorób, które generują ogromne wydatki w publicznych i prywatnych systemach opieki zdrowotnej w całej Europie. 

Europejska Akademia Gastronomii od momentu powstania prowadzi konstruktywny dialog z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim w celu zainicjowania akcji edukacyjnych i inicjatyw mających na celu promowanie i odmłodzenie dziedzictwa kulinarnego naszego kontynentu. 
Potencjalnych beneficjentów jest wielu i obejmują kolegia szkoleniowe dla nauczycieli, restauracje, hotele i sektory turystyki oraz firmy spożywcze. Ambicją EAG jest włączenie wiedzy o żywieniu, jako niezbędnego elementu, do systemów edukacji we wszystkich krajach europejskich. 
Na przykład, oprócz zdobywania większej wiedzy na temat żywności, dzieci w wieku szkolnym muszą doświadczyć smaku, zapachu i innych odczuwania przyjemności ze zdrowej żywności. Dzieci nie powinny stać się "kuchennymi sierotami", ale nabyć pewnych praktycznych umiejętności w zakresie przygotowywania własnych posiłków i posiłków oraz uświadomić sobie zagrożenia dla zdrowia wynikające ze złych nawyków żywieniowych”. 
     
© EAG 2018
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony